top of page

TÜRKÇE

BİLDİRİYİ İMZALA

Bildiriyi imzaladığınız için teşekkürler. İmzanız onaylandığında listemizde gözükecek.

Dünya genelindeki akademisyenler olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki, Gülenci olarak tanımlanan cunta tarafından 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Milli İstihbarat Teşkilatı Genel Merkezi’ne, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne, Özel Harekat Birimi’ne, çeşitli belediye binalarına ve diğer birçok kuruma saldırılar düzenlenerek ve sivil halkın üzerine ateş açılarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve güvenliğini tehdit eden bu askeri müdahalenin karşısında duruyoruz.

 

Hayatları pahasına sokaklara dökülüp, askeri müdahalenin karşısında duran Türkiye halkının yanındayız. Uluslararası akademik kurumları, STK’ları ve medyayı Türkiye halkının siyasi iradesini tanımaya ve desteklemeye çağırıyoruz.

 

Saldırılar sonucu hayatını kaybeden 240 şehide Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve 1492 yaralıya şifa diliyoruz. Türkiye halkının bu faciayı en kısa zamanda atlatmasını umuyoruz.

Kampanyayı başlatanlar:

Prof. Dr. Ali Köse - Marmara Üniversitesi

Prof. Dr. Ali Aydın Selçuk - TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Prof. Dr. Talip Küçükcan - Marmara Üniversitesi

Asad Liaqat - Harvard University

Ayşe Seyyide Kaptaner - Imperial College London

Hilal Köse - Istanbul Medipol University

Nur Sevencan - Wellesley College, USA

Yakoob Ahmed - SOAS University of London

Zeynep Coşkun - University of Cambridge

İmza listesinin belirli aralıklarla, düzenli olarak güncellenmesinden dolayı imzanızın listede gözükmesi biraz zaman alabilir. Desteğiniz için çok teşekkürler!

bottom of page